Čo všetko sme stihli

Už osem rokov fungujeme ako občianska iniciatíva. V decembri 2018 sme sa zaregistrovali ako občianske združenie na Ministerstve vnútra s cieľom rozšíriť svoje možnosti.

Dlhodobo pomáhame krízovému centru Dom svätej Alžbety. Pozháňali sme im darčeky na Mikuláša, keď prišla mamička naraz s piatimi deťmi, zohnali sme postele a potrebné veci. Spolupracujeme aj s inými občianskymi združeniami.

Deťom z detského domova Svetluška sme pomohli so zabezpečním dopravy na návštevu prezidenta SR do Bratislavy, takisto sme im pomohli s návštevou ZOO v Bojniciach. V DSS Kompa sme pomohli opraviť lavičky a zamestnancom sa podarilo dopriať trochu relaxu vo forme vstupeniek na koncert skupiny Desmod.

Naša pomoc smerovala aj pánu Vladimírovi Michalkovi, ktorému zomrela manželka pri pôrode a on zostal sám na tri deti. Darovali sme mu peniaze a praktické veci do domácnosti.

Ako súťažný tím s názvom Pomáhame srdcom sme sa zúčastnili súťaže vo varení halušiek v Tureckej. Síce sme neobsadili výherné miesta, ale zabavili sme sa a spoznali veľa nových a skvelých ľudí. Dokonca sme boli v hlavných správach v jednej televízii :)

Krásna vec sa nám podarila na Vianoce 2017, kedy sa nám podarilo spríjemniť náladu na Klinike pediatrickej onkológie a hematológie v Banskej Bystrici. Pomohli nám k tomu skvelí hudobníci Paľáčovci z Hrochoti.

Okrem konkrétnej pomoci patria do našej činnosti aj spoločenské udalosti ako napríklad uctenie si pamiatky padlých hrdinov, napr. 74. výročie osláv SNP v Banskej Bystrici.

Sme radi, že naša pomoc si vždy nájde svojich prijímateľov, že im môžeme skrášliť všedné dni a aspoň trochu uľahčiť ich trápenie.