Podarilo sa nám v roku 2019

Predstavujeme Vám stručnú rekapituláciu roku 2019,  počas ktorého sme opäť pomáhali.

Pomoc mamičke s kúpou farby

Sme radi, že sme mohli opäť pomôcť. Tentokrát mladej mamičke s kúpou farby na vymaľovanie detskej izby.

Pomoc prváčke

Nie ku každému dieťaťu je osud žičlivý. Je to o to smutnejšie, keď ide o prváčika, ktorý má pred sebou veľký životný míľnik - nástup do školy. Pomohli sme dievčatku so školskou výbavou - jej radosť a úsmev boli neopísateľné. Sme radi, že naše činy pomáhajú.


LETNÝ TÁBOR 2019

Výzva

Čas letných prázdnin sa blíži a my sme sa rozhodli pomôcť rodinám, ktoré to nemajú po finančnej stránke jednoduché. Rozhodli sme sa tento rok splniť dvom deťom malý sen a pomôcť mu s účasťou v letnom tábore KDE BOLO, TAM NEBOLO. Ďalšie informácie môžete nájsť tu, na našej FB stránke - OZ Pomáhame srdcom.

Prihlásilo sa niekoľko detí a práve prebieha výber. O výsledkoch vás budeme informovať.

Ďakujeme za záujem. Potvrdilo sa, že naše aktivity majú zmysel :)

Podarilo sa

Veľká vďaka za veľké srdce, ktoré ste ukázali priatelia. Vďaka vám sa nám podaril splniť sen dvom deťom, ktoré snívali o letnom tábore. Ich mamičky sú vďačné za každú pomoc, ktorú im dobrí ľudia poskytli. Ich úsmev je na nezaplatenie.

Podarilo sa nám uhradiť ich deťom v plnej výške pobyt v detskom tábore v Hornej Vsi. Veríme, že si ho naplno užijú a budú naň spomínať len pozitívne.

Týmto sa chceme poďakovať nie len našim sponzorom (Fagor Ederlan Slovensko, Global Finance, Positivo Café) ale aj cestovnej kancelárii Bombovo, ktorá nám vyšla maximálne v ústrety.  

Veríme, že ďalšie projekty pomoci tým čo si to zaslúžia a potrebujú sa nám vďaka vám priatelia podaria zrealizovať.

1. tábor máme za sebou :)

Tak a prvé dieťa má za sebou letný tábor KDE BOLO, TAM NEBOLO v Hornej Vsi. Získala si veľa priateľov a zážitkov na celý život. Sme radi, že sa nám cez OZ Pomáhame srdcom a sponzorov (Fagor Ederlan Slovensko, Global Finance, Positivo Café) podarilo splniť sen mladej slečny ísť do letného tábora. Prajeme jej ešte veľa super letných zážitkov ♥️♥️♥️

Už aj druhý tábor máme za sebou

Ďalšie naše dieťa v letnom tábore KDE BOLO, TAM NEBOLO. Veľmi sa mu páčilo, bol nadšený. Znova ďakujeme všetkým partnerom a sponzorom za podporu.


Čo ďalšie sme stihli

Už osem rokov fungujeme ako občianska iniciatíva. V decembri 2018 sme sa zaregistrovali ako občianske združenie na Ministerstve vnútra s cieľom rozšíriť svoje možnosti.

Dlhodobo pomáhame krízovému centru Dom svätej Alžbety. Pozháňali sme im darčeky na Mikuláša, keď prišla mamička naraz s piatimi deťmi, zohnali sme postele a potrebné veci. Spolupracujeme aj s inými občianskymi združeniami.

Deťom z detského domova Svetluška sme pomohli so zabezpečním dopravy na návštevu prezidenta SR do Bratislavy, takisto sme im pomohli s návštevou ZOO v Bojniciach. V DSS Kompa sme pomohli opraviť lavičky a zamestnancom sa podarilo dopriať trochu relaxu vo forme vstupeniek na koncert skupiny Desmod.

Naša pomoc smerovala aj pánu Vladimírovi Michalkovi, ktorému zomrela manželka pri pôrode a on zostal sám na tri deti. Darovali sme mu peniaze a praktické veci do domácnosti.

Ako súťažný tím s názvom Pomáhame srdcom sme sa zúčastnili súťaže vo varení halušiek v Tureckej. Síce sme neobsadili výherné miesta, ale zabavili sme sa a spoznali veľa nových a skvelých ľudí. Dokonca sme boli v hlavných správach v jednej televízii :)

Krásna vec sa nám podarila na Vianoce 2017, kedy sa nám podarilo spríjemniť náladu na Klinike pediatrickej onkológie a hematológie v Banskej Bystrici. Pomohli nám k tomu skvelí hudobníci Paľáčovci z Hrochoti.

Okrem konkrétnej pomoci patria do našej činnosti aj spoločenské udalosti ako napríklad uctenie si pamiatky padlých hrdinov, napr. 74. výročie osláv SNP v Banskej Bystrici.

Sme radi, že naša pomoc si vždy nájde svojich prijímateľov, že im môžeme skrášliť všedné dni a aspoň trochu uľahčiť ich trápenie.