"Rád pomáham"

Nové možnosti

Vyzerá to tak, že korona-šialenstvo už máme za sebou. I keď nás podľa odborníkov pravdepodobne čakajú ešte druhá a tretia vlna, celú situáciu už vnímame trochu inak. Počas oddychu sme sa mohli venovať tomu čo nás baví (nápady napríklad aj v našom článku – Upracme si doma svoj čas, niekto sa dostal ku svojim koníčkom možno až po rokoch márneho snaženia, niekto si možno utriedil svoje priority, či už v pracovnom alebo súkromnom živote alebo sa pustil do úplne nových projektov.

Obdobie „oddychu“ sme naplno využili aj my a tak sa zrodil projekt „Rád pomáham“. Projekt je zameraný na podporu ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou dostali do nepriaznivej životnej situácie. Projekt má viacero rovín.

Charitatívne dražby

Jednou z nich sú charitatívne dražby. Zapájame do nich známych športovcov. Každý z nich si vyberie a poskytne vec, ktorú chce vydražiť a zároveň aj prijímateľa vydražených finančných prostriedkov. Prvú dražbu sme spustili na konci mája. Dražili sme dres úspešného Banskobystrického hokejistu Richarda Zedníka. Nebol to hocijaký funklubácky dres. Vydražili sme originál hrací dres vysokej kvality „obohatený“ vlastnoručným podpisom.

IMG_8091jpg

Foto: Anton Minárik, predseda OZ Pomáhame srdcom

Vhercajpg

Foto: Šťastný manžel výherkyne dražby p. Ivony Rybovičovej

Na záver dražby sme dokonca zažili napínavý boj, kedy dve dámy prihadzovali jedna cez druhú až do poslednej sekundy. Víťazkou dražby sa nakoniec stala pani Ivona Rybovičová z Bratislavy. Dres zakúpila ako darček pre svojho milovaného manžela za 380,- €. Finančné prostriedky sme darovali Detskej onkológii v Banskej Bystrici.

Funguje to ❤️

A tak sme sa pustili do ďalšej dražby naplánovanej na víkend 24.07. – 26.07.2020. Tentokrát bude dražba zameraná na získanie finančných prostriedkov pre Michala Francistyho a jeho rodinu.

Foto: Michal Francisty s rodinou

V Banskej Bystrici túto rodinu pozná mnoho ľudí. Ich život sa úplne zmenil. Pred rokom, v jedno letné ráno, sa Michal nezobudil. Začal boj o jeho život. Nedostatočný prísun kyslíka spôsobil, že ostal v bdelej kóme. Rodina všetky svoje financie minula na vybudovanie vhodného prostredia na domácu liečbu.

Foto: Matej Tóth, Anton Minárik

Do tejto dražby sa tentokrát zapojil olympijský bežec na 50km Matej Tóth, ktorý Michala osobne pozná. Dražiť budeme Matejov olympijský dres s podpisom a obraz „Barbacan“ od Evy Albertovej Habányiovej. Veríme, že aj táto dražba bude úspešná a prinesie rodine nemalú pomoc.

drazba_toth_francisty_barbacan_pomahamesrdcomjpg

Foto: Matej Tóth

Rodina s veľkým srdcom

Ďalšia rovina projektu „Rád pomáham“ je podpora našich aktivít zakúpením trička z krásnej kolekcie pre celú rodinu – mamky, tatkov aj detičky.

Páni – ak sa nebojíte ukázať ako radi pomáhate, neváhajte a kúpte si naše tričko „Rád pomáham“.


Dámy, podporujúce polovičky svojich mužov, určite nechcú zaostávať. Preto vám odporúčame zakúpiť tričko „Rada pomáham“ v krásnej červenej farbe, v ktorej budete nepriehľadnuteľné.


Mysleli sme aj na vaše detičky. Pre dievčatá máme pripravené tričká „Rada pomáham“ a pre chlapcov „Rád pomáham“. Pretože vieme, že už v útlom veku chcú ukázať svoje veľké srdce. Také veľké ako má ich tato a mamka ❤️


Tu náš projekt nekončí. Máme pre vás pripravené ďalšie dražby. Ale o nich na budúce .... Sledujte náš FB profil Pomáhame srdcom a Aktuality na webe www.pomahamesrdcom.sk

Ak poznáte niekoho komu by ste chceli pomôcť, napíšte nám, zavolajte nám a niečo spolu vymyslíme.Želám Vám príjemný deňAnton Minárik

predseda OZ Pomáhame srdcom